Олімпіада з фізики

Добіг кінця ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Попереду ретельний аналіз результатів, складності завдань, організації тощо. Проте, вже зараз хочемо висловити велику подяку:

 • Рудею Д.Ю, директору Київської інженерної гімназії; Салівону Г.І, директору Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Т. Шевченка; педагогічним колективам навчальних закладів; учителям міста, які входили до складу оргкомітету й створили комфортні умови перебігу змагань, роботи журі, вкрай оперативно й доброзичливо вирішували організаційні питання тощо;
 •  Анісімову І.О, декану факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору фізико-математичних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, голові журі; Макарцю М.В., декану фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору фізико-математичних наук, професору кафедри теоретичної фізики, заступнику голови журі; викладачам, аспірантам, студентам відповідних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка; учителям фізики провідних навчальних закладів м. Києва, які брали участь у складі журі й під час виснажливої роботи (підведення підсумків олімпіади завершилось о 12 год. ночі) та ретельної перевірки 854 робіт учнів м. Києва та УФМЛ КНУ визначили переможців інтелектуальних змагань;
 • й головне!, учасникам олімпіади за їх любов до предмету, добрі знання, уміння й навички, які вони продемонстрували під час виконання завдань; їх учителям та батькам за допомогу.

Отже, за результатами олімпіади рішенням журі та оргкомітету ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики до наказу про нагородження учасників рекомендований наступний розподіл дипломів І-ІІІ ступенів серед учнів навчальних закладів м. Києва та УФМЛ КНУ:

м. Київ 8 клас 9 клас 10 клас 11 клас
УФМЛ КНУ 8 клас 9 клас 10 клас 11 клас
Теоретичний тур 8 клас 9 клас 10 клас 11 клас
Практичний тур 8 – 11 класи

87 comments

 1. Maма сказав:

  Добрий ранок. Подайте,будь ласка, списки хто проходить до практичного туру, (хоча не було апеляції) або ж яким буде приблизно прохідний бал, або скільки відсотків від загальмом кількоскільки зазвичай проходить. Дуже дякую

  • Участь дітей у практичному турі визначається багатьма факторами. Наприклад, змістом завдань. Відповідно й наявністю необхідної кількості обладнання. Рішення щодо участі дітей в практичному турі остаточно буде прийнято на засіданні журі. Зараз вам ніхто жодної відповіді на ваші питання не дасть. Дякую.

 2. Володимир сказав:

  Добрий день !
  Немає результатів роботи учня 9 класу Реді Олександра. Можливо також, що немає результатів інших учнів, які писали олімпіаду у 306 кабінеті.
  Дякую.

 3. Роман сказав:

  Вопрос по решению задачи номер 4 в 10 классе, при решении указано, что скорость которой хватает, чтобы перелететь люк равно 31.4 м/с, но L=V^2/g при угле 45, если посчитат от сюда дальность при таких скоростях выходит больше 90 м, может допущена ошибка при расчётах?

 4. Игорь сказав:

  Нумерация задач в 8 классе не совпадает с той которая была на олимпиаде, какую нумерацию использовать в заявлении для апелляции?

 5. Игорь сказав:

  Добрый день!
  В решении задачи 2 для 8 класса (о стаканах) в качестве окончательного ответа приведен \delta x_1 (простите, пишу как в TeX’е – как иначе вставить формулы?…), т.е. опускание малого стакана, в то время как в задаче спрашивается о величине \delta x_2 – подъеме воды в большом стакане. Формально задача решена верно (хотя и очень тяжеловесно… например, условие тонкостенности стакана совершенно излишнее), но, тем не менее приведенный в качестве окончательного неверный ответ наводит на мысль – а не использовался ли он при проверке в качестве эталонного? 🙂

 6. Світлана сказав:

  Вибачте Луці Гавришу ( 8 клас) після апеляції не був зарахований за 4 задачу ще 1 бал ( у списках вказано всього 1 ,а на апеляцї йому було поставлено-2) перегляньте будь-ласка роботу.Дякую

 7. Ігор сказав:

  А практичний тур – так само за адресою Княжий Затон 12а, чи інше місце?
  Дякую

 8. Лука сказав:

  На жаль, не отримавши відповіді,
  знову звертаюся до представників оргкомітету.
  Я, учень 8 класу, Гавриш Лука,
  мрію потрапити на практичний тур ІІІ етапу
  Всеукраїнської олімпіади з фізики.
  Вірю в те, що у практичному турі зможу проявити себе краще.
  Мені на апеляції додали 8 балів,
  але про 1 із цих восьми балів, на жаль, чомусь
  не вказали у списках. Зараз на сайті вказано,
  що кількість учасників туру може бути збільшена,
  тобто, і з моїм балом хтось може потрапити.
  Якщо цей бал може вплинути на ситуацію,
  зарахуйте його, будь ласка. Я дуже чекаю на вашу відповідь,
  для мене це дуже важливо, адже наступний тур уже завтра.

  З повагою,
  Гавриш Лука

  • Лука, ми зможемо перевірити інформацію лише завтра (02.02.18). Зателефонуй, будь ласка, завтра о 12:30. Для тебе дійсно питання принципове. Номер телефону можна взяти у Столярова Ю.О. або у вчителя з фізики. Дякую.

 9. Лука сказав:

  На жаль, не отримавши відповіді,
  знову звертаюся до представників оргкомітету.
  Я, учень 8 класу, Гавриш Лука,
  мрію потрапити на практичний тур ІІІ етапу
  Всеукраїнської олімпіади з фізики.
  Вірю в те, що у практичному турі зможу проявити себе краще.
  Мені на апеляції додали 8 балів,
  але про 1 із цих восьми балів, на жаль, чомусь
  не вказали у списках. Зараз на сайті вказано,
  що кількість учасників туру може бути збільшена,
  тобто, і з моїм балом хтось може потрапити.
  Якщо цей бал може вплинути на ситуацію,
  зарахуйте його, будь ласка. Я дуже чекаю на вашу відповідь,
  для мене це дуже важливо, адже наступний тур уже завтра.

  З повагою,
  Гавриш Лука

 10. Олександр сказав:

  Коли буде проведено практичний тур?

 11. Вадим сказав:

  Добрий вечір. Я Косицький Вадим. Учень 10 класу спеціалізованої школи №250. Я набрав 18 балів. Після надання остаточного списку я помітив, що у практичний тур пройшли учасники із таким самим балом, проте мене не зазначено у список. Я дуже хотів би пройти у практичний тур і чекаю вашу відповідь. Дякую.

 12. Артем сказав:

  Доброго вечора, а чи не могли б Ви підказати коли буде проходити практичний тур олімпіади?

 13. Геля сказав:

  Добрый вечер. А списках нет участников от уфмл. Где у них будет проходит Тур?

  • Учасники від УФМЛ беруть участь на базі УФМЛ. Вас мали повідомити учителі.

   • Юля сказав:

    Насколько правомерно поднимать проходной балл с 18 до 24 после проведения аппеляции накануне олимпиады? Дети могли пойти на аппеляцию. Это нарушение правил. Вчера вечером в лицее изменили списки и убрали учеников набравших 18-23 балла

    • 1. На апеляцію право має будь-який учасник і така можливість для кожного була надана.
     2. Бали були підняті багатьом лише завдяки тому, що члени журі перепровірили задачу № 3 8 класу в усіх учасників цього класу. З’ясувалось, що тлумачення правильного розв’язку в 8 і 9 класі було різне. Щоб узгодити цю розбіжність та не порушувати права дітей члени журі пішли на такий крок.

     • Юля сказав:

      спасибо за ответ, дети не знали, что бал может быть поднят. Им сказали, что проходной 18, ну они успокоились и не пошли на апелляцию. Теперь будут знать. Самое печальное, что списки с участниками, вышедшими в финал висели до вечера 1-го числа,и дети только 2-го утром узнали об этом решении

     • Прикро, що ми посилаємось на те, що хтось щось сказав. Щоб запобігти цьому, ми публікуємо інформацію на сайті й попереджаємо, що її слід відслідковувати, оскільки це робота й можливі зміни. У будь якому разі, дякуємо за звернення.

 14. Игорь сказав:

  Подскажите пожалуйста, какова продолжительность практического тура?

 15. Юлия сказав:

  Правомерно ли поднимать проходной балл после аппеляции накануне олимпиады и не допускать учеников?

  • Прохідний бал визначався можливостями оргкомітету у проведенні практичного туру. А кількість дітей, які запрошувались на практичний тур була лише збільшена. Оргкомітет використовував усі можливості, щоб збільшити цю кількість. На сайті про це повідомлялось. Дякуємо.

 16. Анна сказав:

  Объясните, пожалуйста, почему проходной по городу в практический тур 21 балл, а в УФМЛ 24. Все дети должны участвовать на равных условиях!!! Кто устанавливал данный балл (дирекция сказала, что это приказ свыше) и почему дети об этом узнали только сегодня а не до апелляции?

  • Команди м. Києва та УФМЛ – дві різні команди. Тому й розподіл у них різний. Ви ж не порівнюєте, наприклад, результати Миколаївської області та м. Києва. А як можна визначити прохідний бал до апеляції? Прохідний бал визначався технічними можливостями оргкомітету, в першу чергу.

 17. Игорь сказав:

  После практического тура возник вопрос, а в чем смысл если вокруг все видят кто что делает :).

 18. А.И. сказав:

  Подскажите, 8 класс, 1 эксперимент – разрешалось ли использовать знание объема шприца или нет? Преподаватель при проведении сказал, что даже если видите метку 5 мл или 20 мл, то использовать ее категорически не имеете права. Это в самом деле так?

 19. Максим сказав:

  Добрый день! Гордиенко Максим Александрович (лицей Интеллект) отсутствовал на практическом туре, так как нас не уведомили про изменения в списках. Как быть? Почему не уведомили?

 20. А.И. сказав:

  У вас ошибка в списках 8 класса по Киеву – там какой-то урезанный старый файл…

 21. Костянтин сказав:

  Доброго дня!
  Файл з результатами 9-го класу м. Київ містить результати УФМЛ !!!
  Треба виправити помилку та викласти файл з результатами м. Київ.
  Дякую.

 22. Jytiy сказав:

  Критерии будут опубликованы?

 23. Александр сказав:

  Добрый день.
  Будет ли апелляция по результатам практического тура?

 24. Jytiy сказав:

  В 421 аудитории разрешили использовать метко в 20мл(первая задача 8класса). Будут ли пересмотрены результаты?

 25. Рита сказав:

  Добрый вечер,

  почему-то пропал мой комментарий. Пишу снова вопрос.
  Как поступают, если из первой десятки по каким причинам ребенок не может участвовать в сборах, включается ли туда следующий по баллам?
  спасибо!

 26. Игорь сказав:

  Результаты окончательные?

 27. Anna сказав:

  Огромное спасибо за проведенную олимпиаду! Участвовали впервые. Было очень интересно. Получили хороший опыт. Надеюсь в следующем году сын учтет свои ошибки.

 28. Юлія сказав:

  Коли будуть відомі можливі розв’язки практичного туру олімпіади?

 29. Ольга сказав:

  Дякую за оперативність подання інформації та організацію такого масштабного заходу.

 30. Игорь сказав:

  Когда и где пройдут сборы? Где можно будет получить по ним информацию?

 31. Учасник сказав:

  Питання до наступної статті. Заняття? Це що означає (тур відбору чи в прямому сенсі заняття)?

 32. Учасник сказав:

  А скільки турів відбору передбачається?

 33. Володимир сказав:

  А якщо мені не зарахували одну задачу на практичному турі (можливо не побачили) з правильним розв’язком, то якось можна подати її на апеляцію?

 34. Учасник сказав:

  Доброго дня! Мені це дуже важливо, бо не знаю як підготуватися до відборів. Де можна знайти завдання відборів на Всеукраїнську олімпіаду з фізики минулих років?

 35. Олена сказав:

  Доброго ранку. Мій син, Тимошенко Олексій (учень 9 кл.) набрав 21 бал на теор. турі. Він не ввійшов в списки запрошених до практ. туру, які опублікували на сайті після апеляціі. Проаналізувавши кінцеві рез-ти, ми здивувались, побачивши, що в практ. турі участь брали учні навіть з меншим балом. Тим паче, дитина готувалась до олімпіади самостійно, навіть не маючи вчителя з фізики (в 1 семестрі в його класі був відсутнім вчитель фізики) . Тим не менше, на район. олімпіаді син отримав 1 місце. Нам дуже прикро.

  • Нам так само вкрай прикро. Ми зацікавлені були в тому, щоб на практичному турі якомога більше учнів брали участь. Тому список учасників практичного туру лише зростав. Також ми попереджали, що можливі зміни і треба за ними слідкувати. Ваш син був у списках запрошених. Ще раз, нам дуже прикро.

 36. Юлия сказав:

  Доброго дня. Скажите, пожалуйста, где и когда можно будет получить диплом 3-го тура олимпиады? Сыне не владеет информацией

 37. Михайло сказав:

  Доброго дня
  Де можна дізнатися результати IV етапу олімпіади з фізики?

 38. Игорь сказав:

  Где можно посмотреть результаты IV этапа. Интересно как выступила команда Киева.

 39. Михайло сказав:

  24 квытня, а результатів досі немає ((

 40. Участник сказав:

  Результаты всеукра по математике уже давно можно посмотреть на “матолимпе”.
  Почему не публикуют результаты по физике? Это государственная тайна?
  Или результаты до сих пор не известны?

  • Жодної таємниці немає. Є лише таке поняття, як обставини. Людина, яка публікує матеріали на сайті може інколи не мати можливості це зробити через поважні причини: відпустка, лікарняний тощо. Матеріали будуть, але з часом. Дякуємо.

 41. Михайло сказав:

  Прошу оприлюднити:
  1) індівідуальні результати IV этапу Всеукраїнської олімпіади з фізики
  2) список участників відбору у команду України на міжнародну олімпіаду з фізики (IPhO 2018)
  2) результати відбору та список членів команди України на міжнародну олімпіаду з фізики (IPhO 2018)
  Дякую

  • Шановний Михайло!
   Є таке чарівне слово – будь ласка. Крім “дякую” його теж треба знати.
   Тепер відповіді. Індивідуальні результати IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики вже давно надруковані. Відповіді на два інших питання поза межами нашої компетенції. За відбір на міжнародну олімпіаду ми не відповідаємо і не маємо до них жодного відношення. Можемо лише дублювати загальновідому інформацію з інших джерел. Дякуємо.

 42. Михайло сказав:

  Будь ласка, скажіть:
  1) де можна побачити надруковані індивідуальні результати IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики?
  2) де можна дізнатися хто відповідає на міжнародну олімпіаду?
  Я ніде не можу знайти цю інформацію.
  Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*